Książki na wakacje

Wakacje zbliżają się dużymi krokami. Jeśli tak jak my jesteście molami książkowymi, to przedstawiamy listę książek, których nieprzeczytanie można uznać nawet za hańbę!

Cassandra Clare – “Dary anioła”

Czy w naszym świecie istnieją demony? A czarodzieje? Wilkołaki? Wampiry? Tak! I to nie wszystko. Oprócz nich są obecni Nocni Łowcy, którzy chronią nas przed zagrożeniami. My, przyziemni jesteśmy bezsilni, ale oni – to już co innego. To dzięki nim nasza cywilizacja nadal istnieje, a nasz świat nadal żyje. Tylko, że wśród Nocnych Łowców opinie na temat porządku na świecie są różne. I dlatego niektórzy z nich się ukrywają…

Trudi Canavan – “Trylogia czarnego maga”

Sonea jako dziecko slumsów nie ma szansy na dostatnie życie. Gdy jej rodzina zostaje wygoniona z lepszej części miasta podczas dorocznej Czystki dziewczyna w odwecie rzuca kamieniem w jednego z magów. Od tego się zaczyna, gdyż wykonując rzut skorzystała z magii i kamień trafił do celu. Teraz jest poszukiwana przez całą Gildię Magów. Czy grozi jej niebezpieczeństwo? I czy ma szansę na wyszkolenie? Wszak Gildia od niepamiętnych czasów przyjmuje tylko osoby z wyższych sfer.

Rick Riordan – “Percy Jackson i bogowie olimpijscy”

Czy bogowie starożytnej Grecji umarli wraz z tamtą cywilizacją? Niekoniecznie! Niestety wraz z nimi przetrwały potwory, które teraz organizują polowania na młodych herosów – pół bogów, pół ludzi. Czy Percy zdąży schronić się w obozie zanim dopadną jego? I który z bogów jest jego ojcem?

Katherine Arden – “Niedźwiedź i słowik’

Wasia została wychowana w duchu starej religii pod czujnym okiem niani, która uwielbiała opowiadać jej przeróżne legendy, spośród których dziewczyna najbardziej lubiła tę o błękitnookim demonie – Mrozie. Wraz z dorastaniem nie porzuca starych obyczajów, które zresztą praktykuje cała wioska. Niestety nowa żona jej ojca zamierza je zdecydowanie wyplenić. A gdy powoli odnosi sukces na mieścinę zaczynają spadać kolejne nieszczęścia. Czy dziewczyna dzięki swojej uporczywej wierze będzie w stanie uratować bliskich przed zgubnymi decyzjami macochy?

Bohdan Baranowski – “W kręgu demonów i wilkołaków. Demonologia słowiańska”

Gdy znawca tematu pochyla się nad strzygami, kikimorami i wąpierzami to trzeba wiedzieć, że wyjdzie z tego nie byle co! Tak jest właśnie w przypadku tej książki. Dzięki tej pozycji dowiemy się więcej o tajemniczych istotach, które były zmorami naszych przodków i sposobów w jaki sobie z nimi radzono. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana fantasy! I to nie tylko w wersji książkowej, ale również dla wszelkich wielbicieli gier, filmów, seriali a nawet dzieł sztuki z motywami mitologicznymi i fantastycznymi!

Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com